1. Зареєструйся та отримай 3% знижки на першу покупку (від 150 гривень)
2. 3% при замовленні від 600 гривень
3. 5% при замовленні від 1100 гривень
4. 7% при замовленні від 2000 гривень
5. 10% при замовленні від 2500 гривень
Традиційно вважається, що основна частина борошняних виробів в світі зроблена з пшеничного борошна. Однак, якщо розглянути це питання глобально, з'ясується, що абсолютна більшість населення Південно-Східної Азії історично віддає перевагу борошні рисової, тому що вона на їм звичніше. Але крім цього, у неї є безліч корисних властивостей, які створюють унікальність і обумовлюють любов жителів Азії до неї.
Історія
Рис вважається однією з найстаріших окультурених злакових культур у світі. Фрагменти його переробки були знайдені в Китаї в шарах, яким більше 11 тисяч років. Батьківщиною культури є південний схід Євразійського континенту. В даний час існує близько 2,5 тисячі сортів, які в основному культивуються в тропіках і субтропіках Азії, Африки, Америки та Австралії.
Борошно отримують шляхом помелу рису. Найчастіше сировиною служить білий шліфований сорт, хоча в країнах Азії використовується і коричневий. Продукт з шліфованого рису має білосніжний колір, пудрообразной консистенцію, позбавлений смаку і запаху. Таке борошно містить багато крохмалю (80% обсягу борошна) і взагалі не містить глютену (клейковини).
Склад рисової муки
В1 (тіамін) - 0,138 мг;
В2 (рибофлавін) - 0,021 мг;
В4 (холін) - 5,8 мг;
В5 (пантотенова кислота) - 0,819 мг;
В6 (піридоксин) - 0,436 мг;
В9 (фолієва кислота) - 4 мкг;
РР (ніаціновий еквівалент) - 2,59 мг;
Е (токоферол) - 0, 11 мг.
Рисове борошно також містить в невеликій кількості різні макро і мікроелементи: фосфор, калій, магній, кальцій, марганець, цинк, залізо, мідь, селен.
Користь і шкода
Користь рисової муки обумовлена, в першу чергу, рослинним білком, що має повноцінний амінокислотний склад, необхідний для нормального функціонування людського організму. Крім мінеральних речовин, в її склад входять також крохмаль, клітковина, моно- і дисахариди.
Рисове борошно, як гіпоалергенний продукт, використовується в дитячому і дієтичному харчуванні. Пояснюється це просто - в ній відсутній глютен, який навіть на травлення здорових людей може зробити негативний вплив, ставши причиною таких явищ, як метеоризм, печія, запор, діарея і різні розлади.
В цілому вона є важливою частиною раціону хворих на серцево-судинними і нирковими захворюваннями, хронічний ентероколіт, гастрит і виразку шлунка, а також дітей першого року життя. Великий обсяг входить до складу крохмалю робить її високопоживної їжею, вельми корисною ослабленим людям, а також спортсменам.
Одночасно споживання в їжу виробів з рисового борошна зменшує потребу людини в цукрі і жирах без зменшення одержуваної енергії. Саме тому вона стала одним з улюблених продуктів тих, хто бажає схуднути. Вітаміни групи В є важливим елементом для нормального функціонування нервової системи. Білки і амінокислоти в складі рисової муки служать будівельними матеріалами нових клітин. Відсутність солей натрію при одночасному наявності калію дозволяє здійснювати очисну роботу, виводячи з організму солі, що надходять з іншими продуктами.
Як і практично будь-який продуктах, при певних умовах рисове борошно може приносити і шкоду. Відсутність в рисі вітамінів А і С робить його небажаним для вживання хворим на цукровий діабет або страждають ожирінням. Крім того, рисове борошно провокує запори. Також варто мати на увазі, що вироби з неї шкідливі при статевих дисфункціях у чоловіків і при шлункових кольках.
Застосування рисової муки
Основною сферою використання є харчова промисловість. Рисове борошно може повноцінно використовуватися при випічці більшості кондитерських ізделіях- тортів, млинців і солодощів. Вони виходять смачними, хрусткими, з красивою зернистою скоринкою. Однак потрібно враховувати, що відсутність глютену, будучи корисним з медичної точки зору, позначається на кулінарні особливості. З такого борошна не виходить дріжджового тіста, наприклад, для хліба, але її можна з успіхом комбінувати з пшеничного, зазвичай в пропорції 1: 5.
Є основою одного з традиційних елементів азіатської кухні - рисової локшини. Довга біла і напівпрозора локшина може бути інгредієнтом супу, може подаватися з овочами і м'ясом, а може входити до складу десерту.
В Японії з рисової муки готують спеціальні «чайні» солодощі. Вона входить до складу липких кокосових тортів. В азіатських країнах її застосовують в якості заправки нарівні з сіллю і перцем.
Високі поживні властивості зробили її обов'язковим компонентом дитячого харчування, з неї роблять дитячі каші і консерви. Завдяки влагоудерживающим і гелеутворюючий якостям вона використовується як загусник до супів і соусів, у виробництві майонезу, кетчупів, паштетів, ковбас і продуктів переробки риби. Отримана продукція має більший обсяг без втрати смаку і шкоди для якості.
Окремою сферою застосування рисової муки є косметологія. Аж до недавнього часу вона була обов'язковим компонентом косметичної пудри, та й зараз входить до складу різних продуктів декоративної косметики. Маски з рисової муки мають регенерує і підтягуючим ефектом, видаляють плями і веснянки. Так що затребуваність цього продукту буде високою завжди, незважаючи на високу калорійність.