Щоб заповнити потребу організму в незамінних амінокислотах, зовсім необов'язково є м'ясні та молочні продукти, як це нав'язується традиційною медициною.
Для цього можна їсти ЗЕЛЕНУ ГРЕЧКУ, у складі якої присутні ВСІ 8 незамінних амінокислот у досить значній кількості, і найголовніше - вони збалансовані і легкозасвоювані, чого не можна сказати про продукти тваринного походження.
Переконайтеся самі:
З 20 амінокислот, що містяться у харчових білках, 8 є незамінними. Це триптофан, лізин, метіонін, валін, треонін, лейцин, ізолейцин, фенілаланін. У раціонах харчування найчастіше зустрічається недолік трьох амінокислот: триптофану, лізину та метіоніну.
В ГРЕЧЦІ МІСТИТЬСЯ (мг на 100 г продукту):
Триптофан - 180
Лізин - 630
Метіонін - 260
Валін - 590
Треонін - 500
Лейцин - 680
Ізолейцин - 520
Фенілаланін - 540
Гістидин - 300
За вмістом незамінних амінокислот з рослинних продуктів гречку випереджають тільки бобові горох, соя квасоля, зате вони суттєво поступаються їй за легкістю засвоєння і смаковими якостями.Гречка впевнено обходить всі крупи, не кажучи вже про таких малокорисних продуктах як картопля, вміст амінокислот в складі якого ледве досягає і сотні мг.
Присутня в гречці умовно-незамінна амінокислота аргінін стимулює синтез м'язового білка, а входять до складу зерна гречки калій, магній, фосфор, кальцій та вітамін Е сприяють поліпшенню роботи мускулатури.
Зелена гречка - це ядро гречки, очищене старовинним методом без термообробки і володіє здатністю до проростання. Така гречка зберегла весь комплекс корисних речовин, закладених в неї природою. Щоб отримати всю користь від зерна гречки, ми рекомендуємо вживати її в пророщеному вигляді.
Саме пророщена гречка найбільш багата природними антиоксидантами, вітамінами групи B, макро - і мікроелементами.
При проростанні:
-кількість вітаміну С збільшується з 1,49 мг/100 г до 17,32 мг/100 г;
-кількість клітковини - з 3,5% до 4,4%;
-сумарний вміст антиоксидантів - з 155 мг/100 г до 383 мг/100 г
Проростки можна додавати в салати або вживати як самостійне блюдо.
Замочіть порцію крупи у невеликій кількості води на 4-6 годин, щоб гречка ввібрала в себе всю воду. Після цього поставте в тепле місце і періодично перемішуйте. Через 10-12 годин з'являться паростки. Найсмачніша гречка - з проростками довжиною 1-3мм.
Проростки – абсолютно особлива їжа. Це єдиний випадок, коли в якості їжі ми використовуємо цілісний живий організм, що перебуває в стадії максимальної життєвої активності.
Вчені вважають, що проростки - це найбільш багата ферментами їжа на всій планеті. Ферменти руйнуються при нагріванні, тому у звичній для нас їжі (вареної, смаженої, тушкованої, печеної) ферментів немає, а сирих фруктів і овочів ми їмо мало. Не отримуючи ферменти з їжею, наш шлунково-кишковий тракт протягом усього життя працює з перевантаженням, із-за чого поживні речовини, вітаміни і мікроелементи з віком засвоюються гірше, знижується імунітет, частіше приходять хвороби, швидше відбувається старіння. Вживаючи проростки, цього можна уникнути.