0
Закладки (0)
Порівняння товарів 0

Тофу і темпе


Тофу — продукт, часто також відомий під назвою “соєвий сир”, із соєвих бобів, багатий на білок, винайдений китайцями в епоху династії Хань. У VIII столітті запозичений японцями як «китайський сир».
 
Тофу має нейтральний смак, що є однією з його переваг і дозволяє його універсальне використання в кулінарії. Він нагадує позбавлений смаку сир, але ця якість робить його ідеальним наповнювачем будь-якої страви, до якої він приносить не лише об’єм та велику кількість білків, але і незамінні амінокислоти та мікроелементи. Тофу містить всі дев’ять незамінних амінокислот, а ще, завдяки високому вмісту заліза, він може підвищувати гемоглобін, він показаний при залізодефіциті.
Щодо технології виробництва, то тофу отримується за допомогою звурджування соєвого молока коагулянтом, наприклад, сульфатом кальцію, хлоридом магнію чи лимонною кислотою. Сама технологія виготовлення тофу нагадує процес отримання сиру з коров’ячого молока, звідти й з’явилась назва соєвий сир. Єдина відмінність — це кінцева процедура пресування в щільні брикети й пакування в герметичну тару з водою (задля уникнення вбирання продуктом сторонніх запахів).
Основною помилкою тих, хто куштує тофу вперше, є вживання його у чистому вигляді. До тофу найкраще додавати різноманітні спеції, лимон, соєвий соус, часник та екстракт ванілі  — для солодких страв. 
Оскільки смак у тофу практично відсутній, з нього можна приготувати все що завгодно.
 
 
 
Темпе - це продукт із цільних, ферментованих соєвих бобів, який містить безліч поживних речовин. Якщо ви ніколи не бачили його на власні очі, то пізнати його з першого разу буде важко, адже він мало схожий на звичні для нас страви. У нормі цей продукт продається в брусках, що здалеку нагадують горіхові батончики, а його головною відмінністю є незвичайний аромат. Як правило, люди порівнюють його з чимось середнім між запахом горіхів, грибів та м'яса.
 
У Південно-Східній Азії (особливо в Індонезії, звідки темп родом) суперпродукт вживають практично на щоденній основі — причому як основна страва, так і гарнір. Втім, нічого дивного, адже темп здатний надовго вгамувати голод, а також позитивно впливає на роботу всього організму.
 
100 гр темпі - це 18 гр білка, так що не дивно, що продукт входить до десятки кращих джерел протеїну.
За підрахунками американських дієтологів, у 84 грамах темпі (порція об'ємом з кавову чашку) міститься 9% добової норми споживання кальцію, що рекомендується.
Процес ферментації соєвих бобів при приготуванні темпів відбувається протягом доби. А ферментовані продукти, як відомо, — це хороше джерело пробіотиків, які дозволяють відновити нормальну флору в шлунково-кишковому тракті та покращити стан системи травлення. Все це не тільки допомагає природним чином позбутися зайвої ваги, але і зміцнює імунітет, тому що паралельно пробіотики мають ще й знешкоджуючу функцію.
Розгорнути

Показано з 1 по 8 із 8 (1 сторінок)