0
Закладки (0)
Порівняння товарів 0

Як зрозуміти, що ви купили якісний пуер, якщо у вас в друзях немає експерта по чаю

Спочатку ми хотіли написати для вас огляд про пуери: зелений і чорний.  Про подібності та відмінності, користь і шкоду.  Але поспілкувавшись з фахівцем по китайським чаїв Сергієм Сафоновим зрозуміли, що не тільки колір має значення.  Експерт допоміг нам розкласти всю правду про пуери без пафосу і зайвих розумних слів.  І розповів, як неспеціалісту знайти якісний чай.


 Інь і янь?  Шу і Шен!

 Припустимо, ви багато разів чули слово «пуер», і навіть пару раз пробували.  Але так до кінця не зрозуміли і не оцінили, що це таке і чому іноді так дорого коштує.  Спробуємо зрозуміти, як правильно вибрати хороший пуер.  Перше і основне, що потрібно знати - в світі існує всього два види пуерів.  Чорний і зелений, Шу і Шен.  І ніяких інших різновидів.  А ось сортів вже дуже багато, більше ста.  Вони відрізняються часом і місцем збору чайного листя.  Але перш, ніж вибирати між сортами (о так, це окремий квест для новачка!), Слід розібратися в принципові відмінності між видами пуеру.  Шен Пуер знаком людству вже приблизно 5-7 століть, а його «молодший брат» Шу з'явився тільки в кінці 20-го століття.  У них багато спільного, але це зовсім різні напої.


 Зелений пуер: кожен млинець унікальний

 Зелений пуер китайці придумали в середні століття, коли стали піддавати чайне листя особливого виду висушування, а після пресувати в міцні сухі брикети різної форми (найпопулярнішою є всім знайомий круглий «млинець»).  Це сильно ферментований за допомогою вологи і кисню чай.  Він м'якше і ароматний всіх інших побратимів, не має властивої їм гіркоти і терпкості.

 Після пресування Шен ще кілька років дозріває, і чим він старше, тим дорожче (хоча багато хто віддає перевагу чаю, мають дозрівання в діапазоні 3-5 років).  Примітно, що в світі майже не буває двох однакових млинців Шен Пуер - навіть зроблені на одному заводі, вони в подальшому проживають різну долю і по-різному збагачуються смаком.

 Блін Шен Пуер має зеленувато-коричневий колір, а при заварюванні його листя дають напою золотисто-жовтий прозорий забарвлення.  Смак Шена характеризується як «квітковий, фруктовий, медовий, солодкий з кислинкою»