Ханібуш
Ханібуш від англ. honey bush - "медовий кущ" - напій ("трав'яний чай"), який готують з деяких видів південноафриканських рослин, що належать до роду Циклопія (Cyclopia) сімейства бобові. Аналог ширше відомого ройбоша.
Чагарники ханібуша не культивуються у промислових масштабах, рослина росте лише у дикій природі, на схилах гір. Заготівля сировини досить трудомістка через труднодоступність рослини. Збір проходить у період цвітіння, оскільки саме квітки надають напою медового аромату.
Найбільш цінними для заготівлі вважаються листя та квіти, але стебла рослини також використовуються, тому вся рослина зрізається під корінь. Цінуються молоді рослини, які обрізаються регулярно (раз на два-три роки), а також рослини, що виросли на місці лісу, що вигорів, так як вони дають більше листя і квітів.
Ханібуш містить незамінні фенольні сполуки, такі як 4-гідроксикорична кислота, афромозин, калікозин, фуджикінетин, еріодіктіол, гесперитин, флемікапарин, пінітол тощо. Також у медовому кущі містяться залізо, кальцій, магній, мідь, марганець і цинк. Завдяки всім цим поживним речовинам і сполукам, медовий чай є цілющим.
Вважається, що з його допомогою можна позбутися безсоння. Річ у тім, що він містить мінімальну кількість дубильних речовин і взагалі не містить кофеїну. Під час вживання він діє як м'який заспокійливий засіб, нормалізує роботу нервової системи та сон.