Білий і жовтий чай
Білий чай або імператорський чай - один з тих сортів, що виявляється поза конкуренцією при виборі чаю. Цей напій з часів стародавнього Китаю був і залишається сортом дорожчим за інші види чаю, адже він не був призначений для "простолюдинів", до того ж технологія збору чаю та його обробки також відрізнялася від стандартного.
У складі білого чаю присутні верхні бруньки і листочки чайного куща, зазвичай беруться найвищі листя. Також є деякий повір'я, що збирачі повинні бути в чудовому настрої і не їсти гостру їжу або спеції. На сьогоднішній день збирачі обмежуються пов'язкою для рота.
Китайський білий чай - справжня криниця корисних властивостей та впливів на організм. Природне джерело антиоксидантів – чай чудово справляється з токсинами в організмі, а також зміцнює імунітет. Необхідно сказати, що заварюється білий чай, також трохи по особливому: для заварки беруть зазвичай трохи більше листя, а заварювати чай потрібно водою, температурою не більше 70-75 градусів.
Жовтий чай — це особливий сорт, який є національним надбанням Китаю. Недаремно цей чай заборонялося поширювати за межами Китаю аж до початку XX століття. Цим напоєм мали можливість насолоджуватися лише чайні поціновувачі, які мали можливість сплатити чималеньку суму грошей за цей вишуканий чай.
Жовтий чай відмінно впливає на роботу серцево-судинної системи, підвищує витривалість до стресів. На завершення робочого дня жовтий чай швидко зніме психосоматичну перевтому і напругу, освіжить сприйняття і підніме настрій.